Ana
Sayfa
Sivilce
İzleri Tedavisi
Çatlak
Tedavisi
Cilt
Gençleştirme
Fiyatlar
Seans, Paket
Merkezler
İletişim 444 55 44

Fraksiyonel Lazer Yara İzi Tedavisi

Lazer ile Yara İzi Tedavisi
Her türlü yaralanma ciltte çeşitli derecede ize neden olmaktadır. izlerin tedavisi zordur. Bazen ömür boyu bu izlerle yaşamak zorunda kalırız. Yara izlerinin tedavisinde son yıllarda derin yara izlerinde de etkili fraksiyonel karbondioksit lazerler kullanılmaya başlandı. Bu lazer tedavisi ile izleri kısmen veya tamamen iyileştirmek mümkün oldu. Fraksiyonel karbondioksit tedavileri için sitemiz aşağıdaki uzman doktorları ve merkezleri önermektedir.

Yara izleri Tedavisi Nasıl Yapılır? Yara izleri genelde küçük yaralanmalar ya da büyük kazalar sonrasında oluşan cilt izleridir. Vücudun bilinen hatları ile uyumsuz ve rastgele oluştuklarından ameliyat izlerinden daha çok iz bırakırlar. Yara izlerinin fazla iz bırakmaması için yaralanma 1 cm den büyük ise doktora gidilip bu bölgenin temizlendikten sonra dikiş konması en doğru yaklaşımdır. Dikiş konan yaralar daha az iltihaplanır ve iz bırakırlar. Dikiş teknikleri ve kullanılan malzemenin kalitesi arttığından artık dikişlerden sonra daha az iz kalmaktadır.

Yara iyileşmesini geciktiren en önemli unsurlardan biride yaranın iltihaplanmasıdır. Yani enfeksiyon kapmasıdır. İltihaplanmış yaralar daha fazla cilt reaksiyonuna neden olurlar. Aşırı cilt reaksiyonu aşırı yara izi oluşumuna neden olur. Gerekli temizliğin ve antiseptiklerin kullanımı, yani yaranın temiz ve mikropsuz tutulması, yaranın bakımının düzgün yapılması, yara iyileşmesini hızlandırır. Ciltte daha az iz kalır.

Yaralanmalar sonrası oluşan cilt izlerinin tedavisinde birçok ilaç, krem ve cerrahi yöntem denenmiştir. Cerrahi yöntemleri büyük yara izlerinde başarılıdırlar. Fakat kendileri de iz bırakabilirler. Cerrahi yöntemler küçük, ince izlerde kullanılamaz. Bu nedenle cerrahi girişimler uygulanmadan iyi analiz gerektirir. Bazen izin kendisinden daha fazla bir ize neden olabilecekleri unutulmamalıdır.
Yara izlerinde en yeni yaklaşım fraksiyonel lazerlerdir. Bu lazer sistemi iz bölgesindeki dokuyu her seansta yavaş yavaş eriterek yaranın hemen yanındaki yeni ve sorunsuz cilt dokusunun burayı tamir etmesini sağlar. iz her seansta küçülerek en azından kozmetik olarak rahatlatan bir hale gelir. Küçük izler tamamen kaybolabilir. iz tedavilerinde bu lazerler minumum yan etkiyle hızlı iyileşme periyodu nedeniyle dünyada çok tercih edilen bir sistem olmuştur.

Yara İzleri

yara izi tedavisi fraksiyonel lazer uygulama alanları